Slnečný festival sa uskutoční už po tretíkrát

Veľmi sa tešíme, že Slnečný festival sa uskutoční už tretíkrát. Druhý ročník nás nabil energiou a zozbierali sme množstvo nápadov a podnetov. Veríme, že prídete aj tento rok a užijete si s nami divadlo a pouličnú zábavu v našom slnečnom meste.

Opäť budeme v našom meste zažívať divadlo o niečo intenzívnejšie. Bude to mix bábkového, pouličného, činoherného, profesionálneho i ochotníckeho diania. Mysliac na detského, dospelého i teenagerského diváka, namiešali sme program z tvorby známych i menej známych zoskupení.

S predstavením pre malého aj veľkého diváka k nám zavíta Teatro Tatro a svoju Červenú čiapočku nám lredstaví v novom „malom“ šapite. Atmosférou zo svojich relácií nás príde potešiť FIDLIBUM aj s kamarátmi. Dospelí diváci sa môžu tešiť na skvelé spracovanie Shakespearovej Noci Svätojánskej v podaní Túlavého divadla v réžii Jakuba Nvotu i na nezabudnuteľné výkony pouličných tvorcov z Divadla na vysokej nohe a ich chodúľové „kúsky“.

Prvý deň budeme slávnostne otvárať festival na viackrát – najskôr výstavu Katedry bábkárskej tvorby VŠMU, potom samotný festival a novú premiéru divadla ZnudyĽudu a celé to zavŕšime koncertom skupiny La3noCubano. Srdečne pozývame, my tam budeme určite. Druhý deň ukončíme rozprávaním s Hanou Lasicovou. Srdečne pozývame, my tam určite budeme.